statistiche web Forum ItaliaRomania.com - La Befana vien di notte
Forum ItaliaRomania.com

Forum ItaliaRomania.com
Nume Membru:

Password:

Inregistreaza-te
Salveaza Password
Password Uitata?

Menu rezervat Membrilor - Inregistreaza-te  numai asa iti vei gasi noi prieteni si vei avea acces la toate informatiile 

>> Daca ma bucur ca invat ceva nou, este ca sa-l impartasesc altora.
Mergi la pagina Facebook Dupa 6 ani, 3.509 subiecte si 51.465 de mesaje, Vechiul Forum
a devenit arhiva. Cauti ceva? Da click aici!

Lista Forum
 La un pahar de vorba
 Sa batem campii
 La Befana vien di notte
Urmatori membri citesc acest forum Aici Este:

Bookmark this Topic 
Pagina Urmatoare
Autore Discutia
Pagina: di 3

dana

Deleted

Introdus In - 04/01/2011 : 16:01:06  Link direct la aceasta discutie Adauga dana la lista ta de prieteni  Raspunde Quotand
E' di certo cosa strana incontrare la befana, incontrarla in pieno giorno e con tanta gente intorno. Ma la cosa molto bella è che sei tu cara stella! Auguri!

Mesaje: 460  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 06/12/2012

Google Adsense

Mountain View

dana

Deleted

Introdus in - 04/01/2011 : 16:03:24  Link direct la acest raspuns Adauga dana la lista de prieteni  Raspunde Quotand
cine se simte "befana"?

eu cunosc o "befana", care este nascuta chiar in aceasta zi! Voi o cunoasteti?

La cine dam carbuni?

Mesaje: 460  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 06/12/2012 Intoarce-te la inceputul paginii

gaby

Administrator

Introdus in - 04/01/2011 : 16:03:36  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaby un Mesaj Privat Adauga gaby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Looool....
Auguri Befane! Sa dati cadouri frumoase la copii!

Semnatura lui gaby 
Viata este frumoasa!

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Firenze  ~ Oras: In Mugello  ~  Mesaje: 6496  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 15/09/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

gaby

Administrator

Introdus in - 04/01/2011 : 16:05:07  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaby un Mesaj Privat Adauga gaby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Già!
La Befana nascuta chiar in aceasta zi ii dam in mod sigur cadouri si ii iertam toate "pacatele"
Doar este Befana noastra preferata

Semnatura lui gaby 
Viata este frumoasa!

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Firenze  ~ Oras: In Mugello  ~  Mesaje: 6496  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 15/09/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

angelique

Membru Virtuoz

Introdus in - 04/01/2011 : 16:09:42  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite angelique un Mesaj Privat Adauga angelique la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Uffa...am citit de trei ori primul mesaj pana mi-am dat seama ca e "una presa in giro"

Semnatura lui angelique 
http://www.danielfoto.it/
http://ilmenudiangela.wordpress.com/

Provincia.: Milano  ~ Oras: S.Corinna  ~  Mesaje: 4272  ~  Membru din: 23/04/2009  ~  Ultima vizita: Ieri Intoarce-te la inceputul paginii

dana

Deleted

Introdus in - 04/01/2011 : 16:11:57  Link direct la acest raspuns Adauga dana la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Angela, eu am ramas surprinsa cand acum cativa ani am primit un asemenea mesaj SMS in aceasta zi .... mai tarziu am realizat ca prin aceste locuri se trimit astfel de mesaje la befane ... care este un alint.

Mesaje: 460  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 06/12/2012 Intoarce-te la inceputul paginii

angelique

Membru Virtuoz

Introdus in - 04/01/2011 : 16:19:52  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite angelique un Mesaj Privat Adauga angelique la lista de prieteni  Raspunde Quotand
si eu am primit mesaje din astea ...chestia e ca de fiecaredata imi trebuie 1 minut pana sa ma prind....si apoi nu ma asteptam de la o perosna serioasa ca si tine (glumesc ) ma asteptam ceva romatic ,ca te-ai intalnit cu Befana prin centru si ca lui Ale i-a placut ...

Semnatura lui angelique 

Provincia.: Milano  ~ Oras: S.Corinna  ~  Mesaje: 4272  ~  Membru din: 23/04/2009  ~  Ultima vizita: Ieri Intoarce-te la inceputul paginii

alina-ionela

Moderator

Introdus in - 04/01/2011 : 16:21:02  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite alina-ionela un Mesaj Privat Adauga alina-ionela la lista de prieteni  Raspunde Quotand

Aveti grija ce va doriti,ca s-ar putea sa se indeplineasca

Semnatura lui alina-ionela 
Nu e semn de sanatate sa fii adaptat unei societati profund bolnave
Khrishnamurti

Regiune Piemonte  ~ Provincia.: Cuneo  ~ Oras: Manta  ~  Mesaje: 5096  ~  Membru din: 17/02/2009  ~  Ultima vizita: 07/08/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

dany

Membru Virtuoz

Introdus in - 04/01/2011 : 17:41:40  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite dany un Mesaj Privat Adauga dany la lista de prieteni  Raspunde Quotand
che befana sexi...mai, mai...

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Pisa  ~ Oras: S.M a Monte- Trieste: Toscana-Friuli a/r  ~  Mesaje: 4093  ~  Membru din: 21/03/2009  ~  Ultima vizita: 31/12/2013 Intoarce-te la inceputul paginii

dana

Deleted

Introdus in - 04/01/2011 : 18:16:49  Link direct la acest raspuns Adauga dana la lista de prieteni  Raspunde Quotand
angelique a scris:
ma asteptam ceva romantic

mai este pana la San Valentino

angelique

Membru Virtuoz

Introdus in - 04/01/2011 : 18:53:12  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite angelique un Mesaj Privat Adauga angelique la lista de prieteni  Raspunde Quotand
dana a scris:

angelique a scris:
ma asteptam ceva romantic

mai este pana la San Valentino

azi e ziua mea asa ca sant romantica....m-am si coafat ,am dus prajituri la vecini ,matura imi lipseste ...dar imi cumpar maine!

Semnatura lui angelique 

dana

Deleted

Introdus in - 04/01/2011 : 19:37:45  Link direct la acest raspuns Adauga dana la lista de prieteni  Raspunde Quotand
angelique a scris:
azi e ziua mea asa ca sant romantica....m-am si coafat ,am dus prajituri la vecini ,matura imi lipseste ...dar imi cumpar maine!

pe tine te-am sarbatorit de dimineata , primul gand a fost sa nu te uit .

De befane, ne ocupam pana pe 6 ianuarie .

gaby

Administrator

Introdus in - 04/01/2011 : 19:43:43  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaby un Mesaj Privat Adauga gaby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Angi si nu ai facut tu nici macar un mic tortulet ??

Ma duc sa iau sampania .. ce iti place tie cel mai mult? dulce, secco sau prosecco??

Semnatura lui gaby 
Viata este frumoasa!

angelique

Membru Virtuoz

Introdus in - 04/01/2011 : 20:38:31  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite angelique un Mesaj Privat Adauga angelique la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Gaby - eu beau vin dulce! multumesc ,si din tort mi se pare ca ai gustat deja ...am facut tortul acela alb cu spirale colorate .Cand le fotografiez (dat fiind ca le pun pe blog ) nu pun numele sarbatoritului deasupra, doar dupa aceea !
dana - stiu ca ti-am fost in gand si iti multumesc,azi am primit o multime de urari ,nici nu ma asteptam atatea telefoane ,mesaje si cantece la citofon!

Semnatura lui angelique 

alina-ionela

Moderator

Introdus in - 04/01/2011 : 22:15:30  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite alina-ionela un Mesaj Privat Adauga alina-ionela la lista de prieteni  Raspunde Quotand
angelique a scris:

Angi,uite aici idee....romantica,dar si ce matura

Semnatura lui alina-ionela 
Nu e semn de sanatate sa fii adaptat unei societati profund bolnave
Khrishnamurti

Regiune Piemonte  ~ Provincia.: Cuneo  ~ Oras: Manta  ~  Mesaje: 5096  ~  Membru din: 17/02/2009  ~  Ultima vizita: 07/08/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

dana

Deleted

Introdus in - 04/01/2011 : 22:16:26  Link direct la acest raspuns Adauga dana la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Alina, de unde le scoti?

te pregatesti pt. petrecere?

Pagina: di 3 Discutie  
Pagina Urmatoare
      Bookmark this Topic 

Mergi la:

Herniasurgery.it | Snitz.it | Crediti Snitz Forums 2000
Aceasta pagina a fost generata in 0,33 seconde.
Search Engine Optimization