statistiche web Forum ItaliaRomania.com - Asigurare masina
Forum ItaliaRomania.com

Forum ItaliaRomania.com
Nume Membru:

Password:

Inregistreaza-te
Salveaza Password
Password Uitata?

Menu rezervat Membrilor - Inregistreaza-te  numai asa iti vei gasi noi prieteni si vei avea acces la toate informatiile 

>> Curajul nu inseamna puterea de a merge inainte - ci inseamna a merge inainte cand nu ai putere.
Mergi la pagina Facebook Dupa 6 ani, 3.509 subiecte si 51.465 de mesaje, Vechiul Forum
a devenit arhiva. Cauti ceva? Da click aici!

Lista Forum
 Informatii Utile
 Ajutooor
 Asigurare masina
Urmatori membri citesc acest forum Aici Este:

Bookmark this Topic 
Pagina Urmatoare
Autore Discutia
Pagina: di 3

lorena27

Nou Membru

Introdus In - 22/06/2009 : 12:26:25  Link direct la aceasta discutie  Arata Profilul Trimite lui lorena27 un Mesaj Privat Adauga lorena27 la lista ta de prieteni  Raspunde Quotand
Salutare...a inceput sa-mi placa tare forumul asta. Va deranjez din nou. Fiind intr-o situatie materiala precara recunosc ca, as dori sa platesc asigurarea la masina mai putin. Imi spune cineva unde i se pare ca e un pret mai mic? Ca agentii sunt pe toate drumurile si parca mi-e rusine sa ma duc sa fac preventive la toate. Va multumesc din nou!

Regiune Veneto  ~ Provincia.: Treviso  ~ Oras: treviso  ~  Mesaje: 14  ~  Membru din: 15/06/2009  ~  Ultima vizita: 14/09/2009

Google Adsense

Mountain View

revival_time

Membru Activ

Introdus in - 22/06/2009 : 12:51:59  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Click pe telefon perntru a chema cu Skype  revival_time  Trimite lui revival_time un mesaj Yahoo! Trimite revival_time un Mesaj Privat Adauga revival_time la lista de prieteni  Raspunde Quotand
este una, care se face on line...sincer nu-mi vine cum in minte...am un prieten care o face acolo pt majina lui..i plateste mult mai putin ca mine....wof..numi pot aduce aminte numele..dar il intreb s revin:D

Semnatura lui revival_time 

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Bergamo  ~ Oras: Urgnano  ~  Mesaje: 542  ~  Membru din: 14/03/2009  ~  Ultima vizita: 01/06/2012 Intoarce-te la inceputul paginii

Giovanni35

deleted

Introdus in - 22/06/2009 : 12:54:43  Link direct la acest raspuns Adauga Giovanni35 la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Poti incerca aici:
http://www.directline.it/index.jhtm.../index.jhtml

Semnatura lui Giovanni35 
Nu imi plac oamenii cu doua fete.Pastrati distanta!

Provincia.: Romania  ~ Oras: Baicoi  ~  Mesaje: 405  ~  Membru din: 17/02/2009  ~  Ultima vizita: 22/09/2009 Intoarce-te la inceputul paginii

Giovanni35

deleted

Introdus in - 22/06/2009 : 12:56:34  Link direct la acest raspuns Adauga Giovanni35 la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Sau:
http://www.cercassicurazioni.it/

Semnatura lui Giovanni35 
Nu imi plac oamenii cu doua fete.Pastrati distanta!

Provincia.: Romania  ~ Oras: Baicoi  ~  Mesaje: 405  ~  Membru din: 17/02/2009  ~  Ultima vizita: 22/09/2009 Intoarce-te la inceputul paginii

Elena.Negrota

Moderator

Introdus in - 22/06/2009 : 18:04:49  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite Elena.Negrota un Mesaj Privat Adauga Elena.Negrota la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Asa cum spunea Giovanni,astia :

Mie mi s-au parut a fi cei mai ieftini.

Semnatura lui Elena.Negrota 

Invingatorii nu renunta, iar cei care renunta nu ajung invingatori. ARISTOTEL

Regiune Lazio  ~ Provincia.: Roma  ~ Oras: Pomezia  ~  Mesaje: 2065  ~  Membru din: 10/01/2009  ~  Ultima vizita: 05/07/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

dany

Membru Virtuoz

Introdus in - 22/06/2009 : 19:25:06  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite dany un Mesaj Privat Adauga dany la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Elena.Negrota a scris:

Asa cum spunea Giovanni,astia :

Mie mi s-au parut a fi cei mai ieftini.

am facut un preventiv, cu link-ul dat de giovanni, cu masina mea, si mi-a iesit cel mai ieftin, aceiasi suma pe care o platesc 1700 euro/an...cu compania Dialog....

si cu Directline, iese cu 500 mai ieftin, numai ca la ei trebuie sa platesti tot anul, la straini nu dadeau in 2 rate, cind am mai incercat odata, acum citiva....dar mai e o problema , eu am cumnatul meu care a plecat la Directline, si dupa 1-2 ani s-a intors la vechea asigurare....atunci ceva este dedesupt....si apoi mai este ca de fapt cind te duci la o persoana, vorbesti cu ea fata in fata, nu vorbesti la telefon...

incearca sa faci mai multe preventive si vezi unde iti convine, dar conteaza mult si de zona , de multe chesti...daca mai ai o masina, sau un motorin, iti mai fac si sconturi... cu asigurarea ca pt prima data e cam dificil, ca toate sunt scumpe

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Pisa  ~ Oras: S.M a Monte- Trieste: Toscana-Friuli a/r  ~  Mesaje: 4093  ~  Membru din: 21/03/2009  ~  Ultima vizita: 31/12/2013 Intoarce-te la inceputul paginii

papy

Membru Activ

Introdus in - 22/06/2009 : 21:17:20  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite papy un Mesaj Privat Adauga papy la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Eu sant la Direct line . Nu mai tin minte daca in primul an m-au lasat sa platesc in doua rate , dar pe urma ,da.
E una din cele mai ieftine ....daca mai ai rabdare cateva zile ,trebuie sa reinnoiesc si eu si o sa fac un tur ,poate gasesc unul mai ieftin... cred ca o chestie importanta la direct line cand iti faci preventivul on-line , e ca la rubrica cu cati km faci anual sa nu treci prea multi (sa treci in jur de 5-6000) .

Semnatura lui papy 
Perch no ?!

Regiune Emilia Romagna  ~ Provincia.: Bologna  ~ Oras: Crespellano  ~  Mesaje: 913  ~  Membru din: 30/03/2009  ~  Ultima vizita: 21/11/2013 Intoarce-te la inceputul paginii

iona

Membru Mediu

Introdus in - 22/06/2009 : 22:05:01  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite iona un Mesaj Privat Adauga iona la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Incearca sa faci cu agenzia Quixa.Mie mi-au facut un contract destul de avantajos.

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Milano  ~ Oras: milano  ~  Mesaje: 127  ~  Membru din: 20/02/2009  ~  Ultima vizita: 23/02/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

revival_time

Membru Activ

Introdus in - 22/06/2009 : 22:35:23  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Click pe telefon perntru a chema cu Skype  revival_time  Trimite lui revival_time un mesaj Yahoo! Trimite revival_time un Mesaj Privat Adauga revival_time la lista de prieteni  Raspunde Quotand
da..direct line era...va multumesc pentru iluminare.....faza proasta e ca, din cate am inteles, nu isi platesc la timp datoriile, fata de service...si etc...:)...nsuh:-?? eu oricu am la catolica:D

Semnatura lui revival_time 

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Bergamo  ~ Oras: Urgnano  ~  Mesaje: 542  ~  Membru din: 14/03/2009  ~  Ultima vizita: 01/06/2012 Intoarce-te la inceputul paginii

dany

Membru Virtuoz

Introdus in - 23/06/2009 : 09:12:59  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite dany un Mesaj Privat Adauga dany la lista de prieteni  Raspunde Quotand
papy a scris:
........., e ca la rubrica cu cati km faci anual sa nu treci prea multi (sa treci in jur de 5-6000) .

dar poti trece mai putin....eu am pus 30.000 cit fac pe an, si mi-a dat costul de 1000+-, dar in acelasi timp m-au intrebat "esti sigur ca faci.....???? " km astia....

problema e ca depinde, de multe ori e bine ca platesti mai putin....dar am vazut multi care s-au retras, dar nu au vrut sa spuna motivu, chiar daca la inceput erau cei mai incintanti....eu am totul cu milanoassicurazzioni, si m-am obisnui, mai ales ca am ajuns sa ne cunoaste...dupa aia ma duc sa o iau si m-ai tirziu, adica in cele 15 zile legale...

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Pisa  ~ Oras: S.M a Monte- Trieste: Toscana-Friuli a/r  ~  Mesaje: 4093  ~  Membru din: 21/03/2009  ~  Ultima vizita: 31/12/2013 Intoarce-te la inceputul paginii

flori12

Membru Mediu

Introdus in - 23/06/2009 : 10:23:02  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite flori12 un Mesaj Privat Adauga flori12 la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Eu ...la LINEAR (on line dar platesc pe un an intreg ) dar in caz de accident sau ceva,am numere si sedii unde sa apelez. Stiu ca mai sunt si cei de la ZURICH. Depinde ce cerinte ai tu...si la cele on line cum au spus baietii mai sus treb sa stii ce sa scrii (masina in garaj sau pe strada ...deja difera pt ca e mai expusa la furturi...km pe care-i parcurgi...etc ) Bafta!!!

Regiune Lazio  ~ Provincia.: Roma  ~ Oras: roma  ~  Mesaje: 187  ~  Membru din: 15/06/2009  ~  Ultima vizita: 29/01/2011 Intoarce-te la inceputul paginii

gaboiul

Nou Membru

Introdus in - 24/06/2009 : 13:35:11  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaboiul un Mesaj Privat Adauga gaboiul la lista de prieteni  Raspunde Quotand
In afara de cele online,care la straini le cere mai mult(a fost chiar la striscia) uitate daca nu ai vreo asigurare mai mica la tine,eu m-am trasferat de la assitalia(multe agenti in torino,deci mult comision) la una cu o singura agentie in torino(nuova tirrenia) si platesc la jumatate,aparte ca mi-am vopsit masina noua,geamuri noi,totul platit de agentie.

Provincia.: Torino  ~ Oras: torino  ~  Mesaje: 32  ~  Membru din: 14/03/2009  ~  Ultima vizita: 10/07/2009 Intoarce-te la inceputul paginii

flori12

Membru Mediu

Introdus in - 24/06/2009 : 13:58:10  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite flori12 un Mesaj Privat Adauga flori12 la lista de prieteni  Raspunde Quotand
de la Nuova Tirrena am plecat eu si sotul (...poate intre timp au mai scazut preturile ...sau depinde de la oras la oras )

Regiune Lazio  ~ Provincia.: Roma  ~ Oras: roma  ~  Mesaje: 187  ~  Membru din: 15/06/2009  ~  Ultima vizita: 29/01/2011 Intoarce-te la inceputul paginii

papy

Membru Activ

Introdus in - 24/06/2009 : 22:18:00  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite papy un Mesaj Privat Adauga papy la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Dupa cum am spus ,eu sant la Direct line....se pare ca voi ramane acolo .
Am facut alte 3 preventive on-line si mi-a iesit (cu exact aceleasi date ):
Linear ...+136 ..!!euro nu exista pe tastierele astea
Quixa... +512 euro
Dialogo...+231 euro

Semnatura lui papy 
Perch no ?!

Regiune Emilia Romagna  ~ Provincia.: Bologna  ~ Oras: Crespellano  ~  Mesaje: 913  ~  Membru din: 30/03/2009  ~  Ultima vizita: 21/11/2013 Intoarce-te la inceputul paginii

angelique

Membru Virtuoz

Introdus in - 24/06/2009 : 22:50:17  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite angelique un Mesaj Privat Adauga angelique la lista de prieteni  Raspunde Quotand
si eu sant directline.....sant cu ei de vreo 4-5 ani ,pana acum totul a fost OK,am avut 2 accidente (vina altora ) am asteptat nitel pt. bani dar cum ca trebuia sa plateasca cealalta asigurare nu ma pot plange de ai mei!

Semnatura lui angelique 
http://www.danielfoto.it/
http://ilmenudiangela.wordpress.com/

Provincia.: Milano  ~ Oras: S.Corinna  ~  Mesaje: 4272  ~  Membru din: 23/04/2009  ~  Ultima vizita: 19/09/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

damago

Nou Membru

Introdus in - 28/06/2009 : 20:11:10  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite damago un Mesaj Privat Adauga damago la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Nu sunt singurul care afirma ca la directline e doar publicitate, au mai fost si altii... Cand mi-am facut preventivul in urma cu vreo 3 ani mi-au spus ca tb sa platesc cu vreo 20-30 de euro mai putin decat daca m-as fi dus la allianz direct in birou. Si asta era economia care o faceam pt un an de zile. Asa ca am ales cea de-a doua varianta, se numea 12r parca si puteam plati in rate lunare pt un an intreg: era practic un finanziament santander in urma caruia primeai si un mastercard. Nu e usor sa platesti in rate lunare daca mai ai si alte cheltuieli insa poate fi o solutie pt cei care nu dispun de bani pe moment. Ca o paranteza si o comparatie de-altfel, un amic de-al meu care si-a inmatriculat masina in romania, un citroen c3 a platit pe asigurare in jur de 80 de euro pt un an intreg si mai putin de 30 de euro pt impozit (bollo auto), in total putin peste 100 de euro/an pt amandoua. Si un alt amic isi facuse verificarea la masina (tagliando) cu 50 Ron!!!

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Pistoia  ~ Oras: Pescia  ~  Mesaje: 11  ~  Membru din: 17/02/2009  ~  Ultima vizita: 05/09/2009 Intoarce-te la inceputul paginii
Pagina: di 3 Discutie  
Pagina Urmatoare
      Bookmark this Topic 

Mergi la:

Herniasurgery.it | Snitz.it | Crediti Snitz Forums 2000
Aceasta pagina a fost generata in 0,39 seconde.
Search Engine Optimization