statistiche web Forum ItaliaRomania.com - Masea
Forum ItaliaRomania.com

Forum ItaliaRomania.com
Nume Membru:

Password:

Inregistreaza-te
Salveaza Password
Password Uitata?

Menu rezervat Membrilor - Inregistreaza-te  numai asa iti vei gasi noi prieteni si vei avea acces la toate informatiile 

>> Paste fericit si multa lumina in suflet romanilor de pretutindeni!
Mergi la pagina Facebook Dupa 6 ani, 3.509 subiecte si 51.465 de mesaje, Vechiul Forum
a devenit arhiva. Cauti ceva? Da click aici!

Lista Forum
 Informatii Utile
 Ajutooor
 Masea
Urmatori membri citesc acest forum Aici Este:

Bookmark this Topic 
Autore Discutia  

Manu891

Nou Membru

Introdus In - 08/01/2013 : 21:24:10  Link direct la aceasta discutie  Arata Profilul  Trimite lui Manu891 un mesaj Yahoo! Trimite lui Manu891 un Mesaj Privat Adauga Manu891 la lista ta de prieteni  Raspunde Quotand
De cateva zile bune m-a apucat o durere mare de masea care e cariata si pe deaasupra sa si umflat. Am inceput sa iau antibiotice din romania care mi le-a trimis unchiul meu dupa ce mi se dinsufla maseaua vreau sa merg la dooctor aici. Cine stie o lista de preturi pentru extragere sau altele.

Semnatura lui Manu891 
Manu

Regiune Piemonte  ~ Provincia.: Torino  ~ Oras: Torino  ~  Mesaje: 18  ~  Membru din: 27/09/2012  ~  Ultima vizita: 09/01/2013

Google Adsense

Mountain View

Geronimo

Membru Activ

Introdus in - 10/01/2013 : 05:17:41  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite Geronimo un Mesaj Privat Adauga Geronimo la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Daca lucrezi: mergi la medicul de familie si te trimite la un cabinet ASL. Platesti doar ticket pentru fiecare sedinta.

Daca nu lucrezi: stiam ca spitalele mari au si cabinet stomatologic pentru urgente(extragere si eventual acoperit o carie). Si acolo trebuie sa platesti doar ticket. Nu mai stiu cum functioneaza, e de mers acolo si intrebat. La Urgente, unde intra ambulantele. Spui ca te doare de nu mai poti..

La cabinetele particulare e alt pret. Si n-are legatura cu munca depusa ci cu faptul ca n-ai alta solutie..

Modificato da - Geronimo in data 10/01/2013 05:24:21

Semnatura lui Geronimo 
De ce?

Provincia.: Torino  ~ Oras: Torino  ~  Mesaje: 927  ~  Membru din: 15/03/2012  ~  Ultima vizita: 19/04/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

narcisae

Membru Senior

Introdus in - 10/01/2013 : 20:29:47  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite narcisae un Mesaj Privat Adauga narcisae la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Din experienta proprie:
De ceva timp(o luna)pe Petrut il durea o masea.Cand il lua,cand il lasa.
Am fost pe 7 ian la medic dar il programa in febr.Am fost la un cabinet privat dar cand a auzit pretul(50€consultatia+80€scosul+radiografia?)i-a trecut durerea

Dar ieri dimineata(9 ian) ne-am luat inima in dinti,amandoi ca de: era vorba si de durere si de bugetsi ne-am dus la clinica:taxa ptr urgenta:40+scos masea(nu cea care doare ci alta aproape fara rad.65+azi tratat masea dureroasa170+la urmatoarea vizita 130

Capito?In febr.fac naveta cu bicicleta ca nu avem bani ptr.asigurarea masinii care scade pe 1 febr

Lasand gluma la o parte fara ASL costa .Dar cu ASL trebuie sa astepti.

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Milano  ~ Oras: cernusco sul naviglio  ~  Mesaje: 1065  ~  Membru din: 25/10/2010  ~  Ultima vizita: 06/04/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

alina-ionela

Moderator

Introdus in - 10/01/2013 : 21:22:47  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite alina-ionela un Mesaj Privat Adauga alina-ionela la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Porca miseria ce preturi,Narcisa...gia ca intri la faliment.Aici pe la noi variaza in functie de zona,faima si client.De exemplu:daca eu merg la dentistul meu,imi i-a 50 pt scos cu radiografia inclusa,dar daca pe fata ta scrie ricco,pretul sare mai sus.

Manu vad ca esti din Torino.Stiu sigur ca acolo sunt cabinete deschise de dentisti romani care fac sconturi apreciabile conationalilor.Informeaza-te bine.Pe radio torinointernational auzisem foarte des reclamele.

Semnatura lui alina-ionela 
Nu e semn de sanatate sa fii adaptat unei societati profund bolnave
Khrishnamurti

Regiune Piemonte  ~ Provincia.: Cuneo  ~ Oras: Manta  ~  Mesaje: 5089  ~  Membru din: 17/02/2009  ~  Ultima vizita: Ieri Intoarce-te la inceputul paginii

narcisae

Membru Senior

Introdus in - 13/01/2013 : 18:51:58  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite narcisae un Mesaj Privat Adauga narcisae la lista de prieteni  Raspunde Quotand
[quote]alina-ionela a scris:

Porca miseria ce preturi,Narcisa...gia ca intri la faliment.Aici pe la noi variaza in functie de zona,faima si client.De exemplu:daca eu merg la dentistul meu,imi i-a 50 pt scos cu radiografia inclusa,dar daca pe fata ta scrie ricco,pretul sare mai sus.

Dupa tine,pe fata noastra scrie euriCe mult m-as bucura .Am da si altora

Lasand gluma la o parte va urez MULTA SANATATE!

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Milano  ~ Oras: cernusco sul naviglio  ~  Mesaje: 1065  ~  Membru din: 25/10/2010  ~  Ultima vizita: 06/04/2014 Intoarce-te la inceputul paginii
  Discutie  
      Bookmark this Topic 

Mergi la:

Herniasurgery.it | Snitz.it | Crediti Snitz Forums 2000
Aceasta pagina a fost generata in 0,36 seconde.
Search Engine Optimization