statistiche web Forum ItaliaRomania.com - Credit de nevoi personale
Forum ItaliaRomania.com

Forum ItaliaRomania.com
Nume Membru:

Password:

Inregistreaza-te
Salveaza Password
Password Uitata?

Menu rezervat Membrilor - Inregistreaza-te  numai asa iti vei gasi noi prieteni si vei avea acces la toate informatiile 

>> Nu-i de ajuns sa faci bine, mai trebuie sa-l faci si bine
Mergi la pagina Facebook Dupa 6 ani, 3.509 subiecte si 51.465 de mesaje, Vechiul Forum
a devenit arhiva. Cauti ceva? Da click aici!

Lista Forum
 Informatii Utile
 Ajutooor
 Credit de nevoi personale
Urmatori membri citesc acest forum Aici Este:

Bookmark this Topic 
Autore Discutia  

anamaria6

Membru Normal

Introdus In - 06/11/2011 : 07:29:17  Link direct la aceasta discutie  Arata Profilul Trimite lui anamaria6 un Mesaj Privat Adauga anamaria6 la lista ta de prieteni  Raspunde Quotand
Buna din nou, revin cu o alta problema, pentru ca tot timpul ma ajutati si am ce invata din atatea sfaturi.
Am deschis in tara acum trei ani un credit la BRD, 17 000 euro, unde platesc lunar 120 de euro, care bineinteles scade...creste. Am cerut balanta sa vad cat mai am de plata si mi s-a spus aceeasi suma, fara vreo 800 euro, adika eu in trei ani am platit numai dobanda???
Suntem hotarati sa deschidem un credit aici, sa-l inchidem pe cel din Ro, dar la ce banca sa mergem? Ar trebui sa avem amandoi contract? Imprumuta vreo banca numai cu un singur contract, si acel contract pe determinata de un an? Tin sa precizez ca salariul sotului intra pe card la Unicredit , dar imi cer si mie contract pentru o asemenea suma. Spuneti-mi o alta banca sau firma...orice...oricum sunt mai mici dobanzile aici.
Multumesc.

Regiune Emilia Romagna  ~ Provincia.: Ravenna  ~ Oras: ravenna  ~  Mesaje: 52  ~  Membru din: 05/01/2011  ~  Ultima vizita: 06/08/2012

Google Adsense

Mountain View

dana

Deleted

Introdus in - 06/11/2011 : 11:27:04  Link direct la acest raspuns Adauga dana la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Mesajul lui anamaria6

Buna din nou, revin cu o alta problema, pentru ca tot timpul ma ajutati si am ce invata din atatea sfaturi.
Am deschis in tara acum trei ani un credit la BRD, 17 000 euro, unde platesc lunar 120 de euro, care bineinteles scade...creste. Am cerut balanta sa vad cat mai am de plata si mi s-a spus aceeasi suma, fara vreo 800 euro, adika eu in trei ani am platit numai dobanda???
Suntem hotarati sa deschidem un credit aici, sa-l inchidem pe cel din Ro, dar la ce banca sa mergem? Ar trebui sa avem amandoi contract? Imprumuta vreo banca numai cu un singur contract, si acel contract pe determinata de un an? Tin sa precizez ca salariul sotului intra pe card la Unicredit , dar imi cer si mie contract pentru o asemenea suma. Spuneti-mi o alta banca sau firma...orice...oricum sunt mai mici dobanzile aici.
Multumesc.

cu un contract determinat, acum depinde si ce raport ai cu banca unde ai deschis contul bancar , poti primi un credit doar pe valabilitatea contractului de munca.

Din cate stiu contractele de un an nici nu le iau in calcul.

Mesaje: 460  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 06/12/2012 Intoarce-te la inceputul paginii

angelique

Membru Virtuoz

Introdus in - 06/11/2011 : 14:06:34  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite angelique un Mesaj Privat Adauga angelique la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Tot ce pot sa-ti spun ( si lucrez in domeniu ) e ca in aceasta perioada Unicredit e una dintre bancile care are cele mai mari dobanzi!Probeaza BHW sau Santander!

Semnatura lui angelique 
http://www.danielfoto.it/
http://ilmenudiangela.wordpress.com/

Provincia.: Milano  ~ Oras: S.Corinna  ~  Mesaje: 4272  ~  Membru din: 23/04/2009  ~  Ultima vizita: 19/09/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

gaby

Administrator

Introdus in - 06/11/2011 : 14:19:19  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaby un Mesaj Privat Adauga gaby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Ciao Anamaria.
Eu am un credit cu societatea Consel si sincer sunt multumita de ei. Mai ales pentru ca in general au fost flexibili. Ii cunoasteam de pe vremea cand lucram la un vanzator de moto si efectuam credite clientilor cumparatori de la noi.

In general bancile se uita si la istoricul tau in materie de venituri si binenteles si la cum au decurs alte imprumuturi avute , daca ati platit la zi mai ales.
STiu ca se fac si operatii de preluare de credite. Se poate alege a se transfera creditul la o alta banca sau societate financiara . De ex Consel nu este o banca. este o societate financiara care se ocupa si cu credite la persoane private.
Consel este una din ele. Daca dai o cautare prin interent ai sa sa gasesti si altele.

Semnatura lui gaby 
Viata este frumoasa!

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Firenze  ~ Oras: In Mugello  ~  Mesaje: 6510  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: Azi Intoarce-te la inceputul paginii

anamaria6

Membru Normal

Introdus in - 07/11/2011 : 09:45:33  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite anamaria6 un Mesaj Privat Adauga anamaria6 la lista de prieteni  Raspunde Quotand
observ ca aceasta societate Consel pare ok dar nu au sediu in Ravenna, am mai gasit Finddomestic, nu stiu dar trebuie sa ma interesez, si , da, am calculat la Unicredit online si au dobanzile destul de mari. problema este cu contractul, ma gandesc ca ar trebui sa am si eu, dar cine imi face? Si ar trebui sa iau macar 15000 , gaby stii ceva de acte la aceasta societate?

Regiune Emilia Romagna  ~ Provincia.: Ravenna  ~ Oras: ravenna  ~  Mesaje: 52  ~  Membru din: 05/01/2011  ~  Ultima vizita: 06/08/2012 Intoarce-te la inceputul paginii

gaby

Administrator

Introdus in - 07/11/2011 : 10:10:42  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaby un Mesaj Privat Adauga gaby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Cand am facut ultimul credit am dus contractul meu, ce imi scadea peste o luna si cel al mamei, care era pe timp indeterminat... asta a fost in cazul meu. Pentru ca parerea mea depinde de la caz la caz. Stiu ca unii au luat credit si doar cu un singur contract de munca. Cunosc o familie care a facut creditul pentru casa - mutuo- doar cu un contract de munca, romani fiind. Nu este o situatie standard ce se aplica la toti, poate la o categorie de persoane. .. din cate ma observat eu.
Trebuie sa te pui in contact cu ei. Chiar de nu au filiale la voi poate opereaza prin alt birou. In general stiu ca acopera cam toata Italia.
Numarul lor pentru informatii este: 800 653 365

Modificato da - gaby in data 07/11/2011 10:14:32

Semnatura lui gaby 
Viata este frumoasa!

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Firenze  ~ Oras: In Mugello  ~  Mesaje: 6510  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: Azi Intoarce-te la inceputul paginii

dana

Deleted

Introdus in - 07/11/2011 : 19:03:57  Link direct la acest raspuns Adauga dana la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Cu siguranta depinde de la caz la caz si nu in ultimul rand de raportul cu banca. Perioada creditului poate varia, depinde si de importul solicitat, de la 2 ani la 10 si un contract de munca de un an nu prea are valoare la un imprumut pe 5 ani de exemplu. Altfel se pune problema cand ai un garant cu un contract indeterminat.

Mesaje: 460  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 06/12/2012 Intoarce-te la inceputul paginii

adrian_pindici

Membru Mediu

Introdus in - 16/11/2011 : 21:20:22  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Trimite lui adrian_pindici un mesaj Yahoo! Trimite adrian_pindici un Mesaj Privat Adauga adrian_pindici la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Pentru cei din Mialno sau Brescia, din 2010 in Milano si din martie 2011 in Brescia s-a deschis EXTRABANCA. Este o banca dedicata emigrantilor in Italia (si nu numai). Site-ul lor este www.extrabanca.eu .
Incercati si aici.

Semnatura lui adrian_pindici 
Adi Oo\=|=/oO

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Milano  ~ Oras: Gorgonzola  ~  Mesaje: 134  ~  Membru din: 16/11/2011  ~  Ultima vizita: 28/06/2014 Intoarce-te la inceputul paginii
  Discutie  
      Bookmark this Topic 

Mergi la:

Herniasurgery.it | Snitz.it | Crediti Snitz Forums 2000
Aceasta pagina a fost generata in 0,25 seconde.
Search Engine Optimization