statistiche web Forum ItaliaRomania.com - Traseu Romania - Italia cu masina personala
Forum ItaliaRomania.com

Forum ItaliaRomania.com
Nume Membru:

Password:

Inregistreaza-te
Salveaza Password
Password Uitata?

Menu rezervat Membrilor - Inregistreaza-te  numai asa iti vei gasi noi prieteni si vei avea acces la toate informatiile 

>> Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!
Mergi la pagina Facebook Dupa 6 ani, 3.509 subiecte si 51.465 de mesaje, Vechiul Forum
a devenit arhiva. Cauti ceva? Da click aici!

Lista Forum
 Informatii Utile
 Ajutooor
 Traseu Romania - Italia cu masina personala
Urmatori membri citesc acest forum Aici Este:

Bookmark this Topic 
Pagina Urmatoare
Autore Discutia
Pagina: di 2

florinellove

Membru Mediu

Introdus In - 01/08/2011 : 12:59:49  Link direct la aceasta discutie  Arata Profilul  Trimite lui florinellove un mesaj Yahoo! Trimite lui florinellove un Mesaj Privat Adauga florinellove la lista ta de prieteni  Raspunde Quotand
Trebuie sa merg in Romania sa aduc o familie din Fagaras in Genova cu masina lor. Acesta este traseul care l-am gasit pe net:

http://maps.google.com/maps?saddr=F...oflg=ptk&z=5

Daca vreti sa ma ajutati cu informatii (taxe, roviniete, etc) tin sa precizez ca e prima data cand voi circula cu masina in afara Romaniei, nu stiu daca e bun traseul pe care l-am ales, unde nu e bine sa opresc sa ma odihnesc ma refer ca zona, stiu ca pe autostrazi nu ai voie sa tragi pe dreapta... Am permisul de 7 ani tot atat am avut si masina deci am condus ceva, cand am venit in Italia l-am schimbat pentru a putea circula cu el in orice tara din Europa, masina are asigurare, itp totul valabil.

Multumesc tuturor!

Semnatura lui florinellove 
Florinel

Regiune Liguria  ~ Provincia.: Genova  ~ Oras: Genova  ~  Mesaje: 492  ~  Membru din: 17/07/2011  ~  Ultima vizita: 30/01/2014

Google Adsense

Mountain View

Elena.Negrota

Moderator

Introdus in - 01/08/2011 : 13:43:48  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite Elena.Negrota un Mesaj Privat Adauga Elena.Negrota la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Cum sa nu ai voie sa tragi pe dreapta pe autostrada? !? Cine te-a pacalit? Sunt parcari destul de mari ,bine dotate,unde opresc si soferii de camion sa faca pauza! Te poti odihni linistit!
Fa-ti traseul cu via Michelin si iti da toate taxele,traseul cel mai scurt. ..etc.

Semnatura lui Elena.Negrota 

Invingatorii nu renunta, iar cei care renunta nu ajung invingatori. ARISTOTEL

Regiune Lazio  ~ Provincia.: Roma  ~ Oras: Pomezia  ~  Mesaje: 2065  ~  Membru din: 10/01/2009  ~  Ultima vizita: 05/07/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

florinellove

Membru Mediu

Introdus in - 01/08/2011 : 14:00:54  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Trimite lui florinellove un mesaj Yahoo! Trimite florinellove un Mesaj Privat Adauga florinellove la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Am gresit eu cand am scris, nu ai voie sa tragi pe dreapta decat in locurile special amenajate... la noi acasa daca vroiai sa faci un pipi trageai pe dreapta unde vroiai tu
Acum caut via Michelin, multumesc mult Elena!

Florinel

Regiune Liguria  ~ Provincia.: Genova  ~ Oras: Genova  ~  Mesaje: 492  ~  Membru din: 17/07/2011  ~  Ultima vizita: 30/01/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

Elena.Negrota

Moderator

Introdus in - 01/08/2011 : 14:57:39  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite Elena.Negrota un Mesaj Privat Adauga Elena.Negrota la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Cu placere!
p.s.:noi nu avem autostrazi

Semnatura lui Elena.Negrota 

Invingatorii nu renunta, iar cei care renunta nu ajung invingatori. ARISTOTEL

Regiune Lazio  ~ Provincia.: Roma  ~ Oras: Pomezia  ~  Mesaje: 2065  ~  Membru din: 10/01/2009  ~  Ultima vizita: 05/07/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

florinellove

Membru Mediu

Introdus in - 03/08/2011 : 11:37:56  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Trimite lui florinellove un mesaj Yahoo! Trimite florinellove un Mesaj Privat Adauga florinellove la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Stie cineva trebuie sa cumpar rovinieta in fiecare tara prin care trec? Ungaria, Slovenia?

Florinel

Regiune Liguria  ~ Provincia.: Genova  ~ Oras: Genova  ~  Mesaje: 492  ~  Membru din: 17/07/2011  ~  Ultima vizita: 30/01/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

miriam64

Membru Mediu

Introdus in - 03/08/2011 : 12:02:04  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite miriam64 un Mesaj Privat Adauga miriam64 la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Da,imediat cum treci vama in tara respectiva,te uiti atent si scrie de unde poti cumpara,mai putin de o saptamina nu o poti face si daca nu o faci si te prinde e grie

Regiune Trentino - Alto Adige  ~ Provincia.: Trento  ~ Oras: rovereto  ~  Mesaje: 340  ~  Membru din: 01/05/2011  ~  Ultima vizita: 13/05/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

florinellove

Membru Mediu

Introdus in - 03/08/2011 : 13:01:31  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Trimite lui florinellove un mesaj Yahoo! Trimite florinellove un Mesaj Privat Adauga florinellove la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Multumesc mult Miriam! Nu se pot face in benzinarii? Asa cum este la noi in Romania.

Florinel

miriam64

Membru Mediu

Introdus in - 03/08/2011 : 14:10:08  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite miriam64 un Mesaj Privat Adauga miriam64 la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Nu ai ptr ce,de aceea sunt prietenii sincera sa fiu nu stiu ptr ca noi am facut imediat ce suntem intrati in tara respectiva,si mi se pare indicat ptr ca daca tu mergi pe ideea pina la prima benzinarie in cazul cind se fac si intre timp te opresc?

Regiune Trentino - Alto Adige  ~ Provincia.: Trento  ~ Oras: rovereto  ~  Mesaje: 340  ~  Membru din: 01/05/2011  ~  Ultima vizita: 13/05/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

florinellove

Membru Mediu

Introdus in - 03/08/2011 : 14:33:00  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Trimite lui florinellove un mesaj Yahoo! Trimite florinellove un Mesaj Privat Adauga florinellove la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Am inteles. Multumesc mult de tot!

Florinel

marge

Nou Membru

Introdus in - 03/08/2011 : 14:50:18  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite marge un Mesaj Privat Adauga marge la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Buna Florin, de citeva ori am mers si noi spre casa pe acest drum, rovinietele se cumpara din benzinarie,imediat cum intri in tara respectiva,atat ca drumul de foarte obositor... iti doresc drum bun!

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Milano  ~ Oras: senago  ~  Mesaje: 28  ~  Membru din: 20/07/2011  ~  Ultima vizita: 10/09/2011 Intoarce-te la inceputul paginii

florinellove

Membru Mediu

Introdus in - 03/08/2011 : 17:00:29  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Trimite lui florinellove un mesaj Yahoo! Trimite florinellove un Mesaj Privat Adauga florinellove la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Multumesc mult Marge! Cand nu mai pot, drag pe dreapta si dorm putin

Florinel

florynel todyryca

Nou Membru

Introdus in - 29/08/2011 : 21:17:06  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Click pe telefon perntru a chema cu Skype  florynel todyryca  Trimite lui florynel todyryca un mesaj Yahoo! Trimite florynel todyryca un Mesaj Privat Adauga florynel todyryca la lista de prieteni  Raspunde Quotand
ai plecat in italia ....
aveam sa iti dau si u ceva indicati caream facut drumul mai exact iasi- venetia
cel mai scurt drum si mai elegant(pt mine) .......este pe la vama bors ungaria(autostrada m5, m0 si pe urma m7) care te scoate in slovenia, (tii Maribor pe autostrada, pe urma Lublijana)nu mult dupa vreo 300 km ajung in italia pe A4 pe urma dupa Verona la cativa km o sa ai o i ntersectie de autrostrazi (a4 cu a21) intri pe A21 pe urma intri pe autostrada milano-genova A7.(ps lucrez la autostrazi in italia:)).
inainte sa iesi din tara ro poti sa iti cumperi vinete pentru ungaria pe 4 zile si slovenia pe 7 zile cel mai elegant.

sper sa te ajute cumva informatiile mele.

Provincia.: Romania  ~ Oras: iasi  ~  Mesaje: 10  ~  Membru din: 14/07/2011  ~  Ultima vizita: 14/11/2011 Intoarce-te la inceputul paginii

gaby

Administrator

Introdus in - 06/12/2011 : 14:09:40  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaby un Mesaj Privat Adauga gaby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
S-ar putea sa dam o fuga in Romania si as vrea sa va intreb pe cei care ati fost mai de curand ,cum mai este drumul catre casa. Care ar fi traseul mai bun, considerand ca suntem in iarna?

Sper tare mult sa mergem acasa. Imi e un dor ...

Semnatura lui gaby 
Viata este frumoasa!

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Firenze  ~ Oras: In Mugello  ~  Mesaje: 6507  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 24/11/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

boby

Membru Mediu

Introdus in - 06/12/2011 : 16:50:36  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite boby un Mesaj Privat Adauga boby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Nu te-ai gandit rau, mai ales ca din cate am inteles berceniul arata superb,ca doar unul este Piedone primarul sectorului 4.
Eu unul, indiferent de anotimp am mers acasa in Bucuresti doar pe un singur traseu,Slovenia-Croatia-Serbia-Drobeta -Craiova-Pitesti-Bucuresti.
Cel mai mare avantaj este ca scapi de infernul Arad-Bucuresti,o nenorocire mai ales iarna,gandete-te ca la Sibiu trebuie sa faci o alegere,ori Ramnicu valcea adica dealul negru s-au fagaras prin Brasov si valea prahovei,eu unul nu m-as aventura,pe cand de la Drobeta Turnu Severin te duci sanie cu zurgalai Craiova-Pitesti autostrada-Bucuresti.
Am tot auzit povesti de adormit copii cum ca sant nu stiu ce pericole prin serbia,croatia si multe alte prostii,nu este numic adevarat,totul este ok,si in serbia si in croatia se poate plati in euro si nimeni nu are nimic cu tine,iar drumul de la iesirea din autostrada in Serbia dupa Belgrad spre Pozaverac pana la granita,este superb,practic mergi paralel cu Dunarea.
Si inca ceva,Croatia si Serbia se poate tranzita cu buletinul Romanesc.

Semnatura lui boby 
boby

Regiune Emilia Romagna  ~ Provincia.: Forlì-Cesena  ~ Oras: forli  ~  Mesaje: 376  ~  Membru din: 15/03/2009  ~  Ultima vizita: 06/11/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

gaby

Administrator

Introdus in - 07/12/2011 : 10:39:16  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul Trimite gaby un Mesaj Privat Adauga gaby la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Boby iti multumesc de raspuns.

Ideea e ca nu merg in Bucuresti ci trebuie sa ajung la Deva.
Eu ma gandeam sa merg varianta cu Slovenia apoi Serbia si sa intru mai in jos de Arad in Romania. Asta ca sa nu fac Austria, insa nu stiu cum este drumul pe acolo.
A mai mers cineva pe acolo?
...........................................................

PS: sincer nu imi e dor asa mult de Berceni .
Cum ai mei, sormea si familia ei merg la prieteni la Deva, de sarbatori, ma gandeam ca salveaza un pic din drumul in Romania. Ca numai de la intrarea in Romania pana in Bucuresti faci vreo 8 ore de masina, daca este totul ok.

Modificato da - gaby in data 07/12/2011 10:45:30

Semnatura lui gaby 
Viata este frumoasa!

Regiune Toscana  ~ Provincia.: Firenze  ~ Oras: In Mugello  ~  Mesaje: 6507  ~  Membru din: 08/01/2009  ~  Ultima vizita: 24/11/2014 Intoarce-te la inceputul paginii

adrian_pindici

Membru Mediu

Introdus in - 07/12/2011 : 11:12:50  Link direct la acest raspuns  Arata Profilul  Trimite lui adrian_pindici un mesaj Yahoo! Trimite adrian_pindici un Mesaj Privat Adauga adrian_pindici la lista de prieteni  Raspunde Quotand
Gaby, faci traseul indicat de Boby pana la Severin si de acolo Caransebes - Otelu Rosu - Deva.

Eu sunt din DrTrSeverin si am facut traseul asta de multe ori; asfaltul este bun si zona frumoasa.

Drumuri bune!

Semnatura lui adrian_pindici 
Adi Oo\=|=/oO

Regiune Lombardia  ~ Provincia.: Milano  ~ Oras: Gorgonzola  ~  Mesaje: 134  ~  Membru din: 16/11/2011  ~  Ultima vizita: 28/06/2014 Intoarce-te la inceputul paginii
Pagina: di 2 Discutie  
Pagina Urmatoare
      Bookmark this Topic 

Mergi la:

Herniasurgery.it | Snitz.it | Crediti Snitz Forums 2000
Aceasta pagina a fost generata in 0,44 seconde.
Search Engine Optimization