Imprima pagina | Inchide fereastra

E oficial: AS Roma l-a ofertat pe Mutu!

Imprima pentru : Forum Romanii in Italia
URL Subiectului: http://www.italiaromania.com/forum2000/link.asp?TOPIC_ID=3066
Imprima: 12 Februarie 2016

Subiectul:

Autorul Subiectului: clau16
Obiect: E oficial: AS Roma l-a ofertat pe Mutu!
Scris: 23 Iulie 2008 17:34:29

Clubul italian AS Roma a înaintat o ofertă celor de la Fiorentina pentru achiziționarea atacantului Adrian Mutu (29 de ani), a declarat, ieri, Pantaleo Corvino, directorul sportiv al grupării toscane.

"Acum câteva ore am primit o ofertă oficială din partea Romei pentru Mutu. Noi încercăm să păstrăm jucătorii de valoare, dar atunci când aceștia se află în jurul vârstei de 30 de ani și își manifestă dorința de a pleca, este normal să analizăm oferta“, a specificat Corvino. Perioada de transferări în Europa se închide pe 31 august.

evenimentul zilei

Raspunsuri:

Autorul Subiectului: KOSTA69
Raspuns in: 23 Iulie 2008 22:03:41
Mesajul:

DA POATE MERGE LA AS.ROMA DAR A-TI VAZUT AZI RUBRICA SPORT PE IT.1.IN PUTINE CUVINTE SPUNEA ASA MARELE ZIARIST DUPA TOT CE S-A FACUT PENTRU MUTU DUPA TREABA CU COCA,FAPTUL CA A FOST RELANSAT IN ITALIA, BLA BLA BLA EL ACUM PLEACA...DAR UNDE PLEACA FRATILOR ? TOT IN ITALIA NU .CARE E PROBLEMA ?TREBUIAU SA SCOATA TOATE SCHELETELE DIN SI SIFONIER SI SA IL FACA VARZA? EU NU II MAI INTELEG PE ITALIENII ASTIA .DACA A ESIT OMUL DIN BELEA E MERITUL LUI MOGGI(a facut si el ceva bun)SI A LUI ADRIAN CA A COBORAT CU PICIOARELE PE PAMANT.

"Non e vero che i giorni di pioggia sono i piu brutti..sono gli unici che ti permettono di camminare a testa alta anche se stai piangendo"(JIM MORRISON)

Raspuns in: 23 Iulie 2008 22:33:53
Mesajul:

Da si eu am auzit comentarii de genul "Fiorentina la lansat si acum ii da cu sutul in fund"

Oricum eu ma bucur ca merge la Roma si Totti s-a implicat mult in treba asta ca sa-l aduca pe Mutu la ei.

Raspuns in: 29 Iulie 2008 15:16:31
Mesajul:

Sunt doar zvonuri.....???
Cica....Totti v-a juca la Steaua ..voi stiti mai multe ?

Autorul Subiectului: someone
Raspuns in: 29 Iulie 2008 15:40:37
Mesajul:

Cum sa nu? Va fi coleg cu mine...

Raspuns in: 29 Iulie 2008 15:55:19
Mesajul:

Serios am auzit ceva...dar nu de tot ci doar pentru un an-doi

Autorul Subiectului: someone
Raspuns in: 29 Iulie 2008 16:00:14
Mesajul:

Totti de acum este ca si emblema lui A.S. Roma. Daca nu a plecat pana acum, nu mai pleaca el la sfarsitul carierei si apoi, ma indoiesc ca s-ar gasi bine cu unul ca Becali...

Raspuns in: 29 Iulie 2008 16:07:18
Mesajul:

Da cred ca-ti dai seama ca si mie mi se pare imposibil....dar cica, chiar el Becali ar fi dat stirea asta.....ma rog ...sarà una trovata pubblicitaria...

Autorul Subiectului: neli
Raspuns in: 15 August 2008 11:32:11
Mesajul:

Cea mai mare amenda data vreodata unui fotbalist

FIFA a decis ca atacantul Adrian Mutu trebuie sa plateasca 17,17 milioane de euro in contul clubului Chelsea, ca daune pentru contractul anulat din cauza consumului de cocaina, anunta Reuters

Sportivul roman poate face apel la Tribunalul de Arbitraj Sportiv din Lausanne.

Clubul britanic a decis sa rupa contractul cu atacantul roman in octombrie 2004, dupa ce a Adrian Mutu fost depistat pozitiv la un control antidoping.

Chelsea a cerut despagubiri in valoare de opt milioane de lire sterline, considerand ca Mutu a incalcat clauzele contractuale.

Informatia a fost confirmata de Chelsea Football Club, britanicii declarandu-se "incantati" de decizia FIFA.

"Este o decizie importanta pentru lumea fotbalistica, deoarece recunoaste consecintele pe care le pot avea drogurile in fotbal, dar si responsabilitatile pe care le avem cu totii in acest domeniu", potrivit unui comunicat postat pe site-ul clubului londonez.

Chelsea l-a achizitionat pe Adrian Mutu de la AC Parma, in 2003, pentru 15,8 milioane lire sterline.

HotNews.ro
14 august 2008

Scris de - neli on 15 August 2008 11:32:45

Forum Romanii in Italia : http://www.italiaromania.com/forum2000/

Italiaromania.com