Imprima pagina | Inchide fereastra

13?

Imprima pentru : Forum Romanii in Italia
URL Subiectului: http://www.italiaromania.com/forum2000/link.asp?TOPIC_ID=2173
Imprima: 06 Mai 2016

Subiectul:

Autorul Subiectului: agabet
Obiect: 13?
Scris: 12 Noiembrie 2007 22:28:05
cine este superstitios?imediat suntem in 13....de obicei cum va merge in ziua de 13?credeti in superstitii??eu personal nu cred..dar sunt persoane care cred foarte mult in asta.Ce parere aveti?

Scris de - DAMIAN79 il 14 Noiembrie 2007la ora 01:10:34

Raspunsuri:

Raspuns in: 13 Noiembrie 2007 07:34:31
Mesajul:

mai este si marti azi.....pe langa faptul ca e in 13....sper sa va mearga la toti bine astazi...

Autorul Subiectului: scorpion
Raspuns in: 13 Noiembrie 2007 09:13:19
Mesajul:

de obicei la mine....marti 13...este o zi superba..[tin minte ca la scoala luam numai note bune cand cadea 13 martea..]....sa vedem ce imi rezerva ziua de azi...o zi buna la toti..pupici

" Sa faci ceea ce spui, dar sa nu spui ceea ce faci! "

Autorul Subiectului: gaby
Raspuns in: 13 Noiembrie 2007 09:37:56
Mesajul:

eu cred ca este numai in mintea noastra aceasta superstitie. cand pleci dimineata cu gandul ca este 13 si poarta ghinion etc este ca si cum ai asteptya asta. daca iti spui ca este 13, pentru mine e chir invers este ca si cum astepti asta. cand esti indiferent nu se intampla nimik, o zi ca toate celelalte.
va doresc o zi superba

silvia-gaby

Autorul Subiectului: ariana
Raspuns in: 13 Noiembrie 2007 11:53:13
Mesajul:

Nu sunt superstitioasa in privinta zilei de 13.Chiar intr-o zi de 13 l-am cunoscut pe prietenul meu,care la randul lui e nascut intr-o zi de 13.Asa ca pentru mine nu pare a fi o zi ghinionista.
In schimb in momentul cand ma intorc din drum nu mai imi merge bine in ziua respectiva. Si nu consteaza ca e marti ,joi sau duminica.Pot sa zic ca in privinta asta sunt superstitioasa.
Dar voi ce alte superstitii aveti?

Ariana-Cristina

"Nu conteaza de cate ori respiram in viata ci conteaza momentele care ne taie respiratia"

Raspuns in: 13 Noiembrie 2007 16:33:23
Mesajul:

ce frumos!
conteaza mult de ceea ce spunem mintii noastre. si ne indreptam singuri unde vrem. asa ca mergeti spre optimism si bucurie! VIATA ESTE ASA DE FRUMOASA!!!

silvia-gaby

Autorul Subiectului: denysa8
Raspuns in: 13 Noiembrie 2007 20:03:38
Mesajul:

Ai grija ce-ti doresti(gandesti)ca s-ar putea sa se implineasca!

Intunericul e le fel de important ca Lumina

Raspuns in: 13 Noiembrie 2007 20:16:46
Mesajul:

a trecut si ziua de 13...nu a fost nimic deosebit....totul a fost ca de obicei...

BAY-BAY

Raspuns in: 14 Noiembrie 2007 13:29:56
Mesajul:

pentru mine ziua de ieri a fost excelenta pentru un singur motiv:dupa ceva ani de zile am vazut-o pe mama fericita.
va pup pe toti!!! si va doresc numai zile fericite!

silvia-gaby

Forum Romanii in Italia : http://www.italiaromania.com/forum2000/

Italiaromania.com