Imprima pagina | Inchide fereastra

Cine vrea o bunica?

Imprima pentru : Forum Romanii in Italia
URL Subiectului: http://www.italiaromania.com/forum2000/link.asp?TOPIC_ID=1901
Imprima: 13 Februarie 2016

Subiectul:

Autorul Subiectului: domnica
Obiect: Cine vrea o bunica?
Scris: 16 Septembrie 2007 19:55:26
Dragi forumisti,am rugamintea sa ma anuntati daca cineva are nevoie de supraveghere si educatie coopii.Sunt o bunica de 55 de ani, intelectuala pensionara, vorbitoare de italiana la nivel mediu.As dori sa am grija de unul sau doi copii pentru o stipendie modesta. Spun modesta deoarece nu fac si menaj. Nu pot, nu ca nu vreau. Tot pentru bani mai putini, pot fi doamna de companie la o doamna in varsta. Fac conversatie, sustinere morala, stiu sa creez buna dispozitie, dar nu fac menaj. Daca auzuti pe cineva care are nevoie de o persoana ca mine (pt. copii chiar si o familie de romani), va rog dati-mi un semn. Multumesc!

domnica

Raspunsuri:

Autorul Subiectului: pieroth
Raspuns in: 17 Septembrie 2007 16:38:08
Mesajul:

interesant...! sant multe familii care si-ar dori o bunica....se poate sa intampini probleme cu increderea (pt inceput)...i-ti doresc succes...!

"Quando cerchiamo il bene negli altri, scopriamo il meglio di noi stessi."

Autorul Subiectului: AdminFlorin
Raspuns in: 17 Septembrie 2007 17:58:17
Mesajul:

ciao domnica, din pacate eu nu am nevoie dar o bunica ca tine mi-as dori sa stii si asta pentru ca ne cunoastem de ceva timp (pe forum)

Florin

Autorul Subiectului: gaby
Raspuns in: 18 Septembrie 2007 08:37:57
Mesajul:

suna frumos

silvia-gaby

Autorul Subiectului: misha24
Raspuns in: 18 Septembrie 2007 14:37:32
Mesajul:

nu stiu....titlul topicului rupe ceva in mine poat epentur faptul ca de muuuuuult nu mai am bunici!!!
va doresc mult succes si cred ca sunt si familii care ar avea nevoie de o persoana ca dumneavoastra!!!

Autorul Subiectului: domnica
Raspuns in: 24 Septembrie 2007 06:50:20
Mesajul:

Draga Misha, imi pare rau ca nu ai avut bunici. Nu pentru ca eu sunt bunica ci pentru ca, in mod ert, relatia dintre nepoti si bunici este una absolut speciala.
AdminFlorin, sa stii ca si eu mi-as dori un nepot destept si suflwetist cum esti tu.e altfel in sufletul meu aveti toti forumistii un loc absolut special.

domnica

Autorul Subiectului: gaby
Raspuns in: 24 Septembrie 2007 16:23:34
Mesajul:

ce ganduri frumoase!

silvia-gaby

Autorul Subiectului: provision
Raspuns in: 04 Octombrie 2007 10:07:12
Mesajul:

Interesant mesaj pentru a-ti gasi de lucru!Cred ca mai bine v-ati cauta un bunic,la varsta dumneavoastra!

Forum Romanii in Italia : http://www.italiaromania.com/forum2000/

Italiaromania.com